Манчестър Сити отметна и втората си задача по пътя към мечтания требъл. "Гражданите" вече станаха шампиони на Англия, а днес вдигнаха и Купата на страната след победа над градския съперник Юнайтед на легендарняи "Уембли" - 2:1. Така отборът на Пеп Гуардиола е само на крачка от исторически сезон, като за целта трябва да се справи с Интер във финала на Шампионската лига, предстоящ на 10 юни в Истанбул.

Съперничеството между двата манчестърски тима датира от 152 години, но едва днес те се срещнаха на финал в най-стария турнир във футболния свят за първи път.

Изненадващо главното действащо лице и герой за победителите в съботния следобед не бе головата машина Ерлинг Холанд. Норвежкият нападател не успя да се разпише, но пък това на два пъти стори Илкай Гюндоган.

Германският капитан на Сити откри резултата след едва 13 секунди игра, реализирайки най-бързото попадение в историята на турнира. Полузащитникът не остави никакъв шанс на Давид де Хеа с неспасяем изстрел от двадесетина метра, който испанския вратар на Юнайтед просто изгледа и не можа да помръдне - 1:0.

"Червените дяволи" обаче се върнаха в мача в 33-ата минута, когато Бруно Фернандеш за пореден път бе точен от дузпа - 1:1. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Джак Грийлиш при центриране в наказателното поле на Сити. Така за едва втори път двамата капитани бележат във финал за Купата на страната.

Рано през второто полувреме Гюндоган осигури триумфа на своите с още един красив гол. Кевин де Бройне го намери от фаул, а капитанът отново с изстрел от воле, но този път от малко по-близо, преодоля Де Хеа, който не успя да реагира заради множеството играчи, струпани пред вратата му - 2:1 в 51-ата минута.

Де Бройне, който асистира и за двете попадения, вече има 28 асистенции през сезона досега във всички турнири.

Юнайтед тръгна напред, търсейки изравняване, като пропуски направиха Маркъс Рашфорд и Алехандро Гарначо. Гол на Гюндоган пък не бе зачетен заради засада, а "червените" можеха да изравнят в самия край на мача, когато след центриране в наказателното поле на Сити двама играчи последователно стреляха от непосредствена близост, но топката първо уцели гредата, а после бе избита от Щефан Ортега.