Манчестър Сити постигна убедителна победа при гостуването си на Бърнли - 4:1 в междинния 15-и кръг на Висшата лига.

"Гражданите" си върнаха увереността след злощастното за тях 2:2 срещу Нюкасъл през уикенда и поне временно се върнаха на втората позиция в първенството.

Срещата на "Търф моор" бе белязана от красиви попадения на "гражданите", които обаче не стигнаха до суха мрежа заради допуснат гол в последната минута. Два от головете за шампионите вкара Габриел Жезус, който действа като централен нападател при отсъствието на Серхио Агуеро.

Резултатът беше открит именно от бразилеца в 24-та минута със страхотен фалцов удар, който не остави шанс на иначе добре представилият се в мача Ник Поуп.

Първото попадение даде нужната увереност на "гражданите" и те се отпушиха. В 50-та минута Жезус вкара второто отново след много находчива асистенция на Бернардо Силва. Ударът от воле бе от световна класа.

Класическото 3:0 оформи бившият играч на Атлетико (Мадрид) Родриго, който отправи снаряд от границата на наказателното поле.

Резезервата Рияд Марез вкара за 4:0 след втората асистенция на Бернардо и хубав удар по земя покрай плонжа на Поуп с по-слабия си десен крак.

Колективна грешка на "гражданите" донесе почетно попадение за Бърнли в последната минута, а негов автор бе резервата Роби Брейди.

Така Сити вече има 32 точки и поне временно изпреварва Лестър на втората позиция, който има същия актив, но и мач по-малко - домакинство на последния Уотфорд в сряда. Бърнли на 11-а позиция с 18 точки.