Манчестър Сити не се поддаде на напрежението от нуждата за задължителна победа и постигна такава над Нюкасъл с 5:0 в 35-ия кръг на Висшата лига.

"Гражданите" на Пеп Гуардиола си гарантираха успеха още през първото полувреме с две попадения и така вече имат 86 точки на първото място, като водят с три на Ливърпул, който вчера стигна само до равенство срещу Тотнъм.

За Сити това е четвърта поредна победа във Висшата лига и общо 27-а през сезона. Нюкасъл загуби във втори пореден кръг и остава 13-и с 43 точки.

До края на сезона шампионите имат три мача, като в един от тях могат да си позволят равенство и въпреки това ще защитят трофея си. Съперници са Уулвърхямптън, Уест Хям и Астън Вила. В същото време Ливърпул има мачове с Астън Вила, Саутхемптън и Уулвърхемптън.

Днес "гражданите" откриха резултата в 19-ата минута, когато Илкай Гюндоган центрира в наказателното поле, Жоао Кансело отклони с глава и по същия начин Рахийм Стърлинг прати топката във вратата от близка дистанция.

В 38-ата минута резултатът стана 2:0. Този път Гюндоган отправи удар, за да последва неубедителна намеса на Мартин Дубравка и от това се възползва Еймерик Лапорт, който вкара отблизо.

Класическият резултат оформи бившият халф на Атлетико Родри, който бе точен с глава на близката греда след центриране от ъглов удар на Кевин де Бройне от ъглов удар в 61-ата минута.

В продължението на срещата остана време за още два гола. Първо в 91-ата минута Джак Грийлиш проби по денсия фланг и подаде на Олександър Зинченко, който опита удар, но това се превърна в перфектен пас за гол на резервата Фил Фоудън.

В 93-ата минута Стърлинг вкара втория си гол в мача и общо 11-ия си през сезона във Висшата лига.