Грандът Ривер Плейт отпадна от Копа Либертадорес след скандал в дербито от реванша на осминафиналите срещу друг аржентински отбор - Велес.

Гостите отидоха на "Монументал" да бранят аванс от 1:0, взет в първия мач, като се справиха отлично до 79-ата минута, но тогава Матиас Суарес прати топката във вратата - 1:0 за Ривер и изравняване на общия резултат.

Последва обаче 5-минутно гледане на ситуацията с видеоповторения, като общо 43 пъти тя бе въртяна от различни ъгли за рефера Роберто Толар от Чили. И той някак видя, че топката е срещнала ръката на Суарес при удара му с глава - по-скоро плъзнала се е по ръката, преди да влезе в мрежата.

ВИЖТЕ ВИДЕОТО>>>

Изключително трудно е да се забележи такова нещо, като по-скоро изглежда, че ръката на нападателя е върху рамото на съперника и той печели предимство така, а топката се плъзга по лицето на бранителя. Но...

"Несправедливост, излъгани сме!", изригна Марсело Гаярдо, треньорът на Ривер.

Натискът на отбора му не донесе гол до края и "милионерите" отпаднаха. Ден по-рано същото се случи с Бока, другият колос на Аржентина, но с дузпи от Коринтианс.

Нощта обаче бе добра за двата бразилски гранда в турнира. Фламенго разби със 7:1 (общ резултат 8:1) гостуващия Депортес Толима (Колумбия), като четири гола наниза Педро.

Палмейрас също вилня - 5:0 у дома срещу Серо Портеньо (Парагвай) и общо 8:0, за да намери място на четвъртфинала.

Там се оформиха два изцяло бразилски сблъсъка: Атлетико Минейро - Палмейрас и Коринтианс - Фламенго, а третата сигурна двойка е Велес - Тайерес де Кордоба, които са два аржентински тима. Тайерес победи като гост Колон с 2:0 в реванша и с 3:1 общ резултат е сред най-добрите осем.

Атлетико Паранаензе (Бразилия) също е четвъртфиналист, но чака съперника си от двойката Естудиантес (Аржентина) - Форталеза (Бразилия) в петък сутринта (1:1 в първия двубой).