Фен на Лийдс е арестуван в края на мача на неговия отбор срещу Арсенал в събота, спечелен от гостите с 4:1.

Ще му бъде повдигнато обвинение за расизъм, след като играчът на гостите Роб Холдинг се оплака на делегата и четвъртия съдия на двубоя, че запалянкото от първите редове е обиждал на расова основа резерви от състава на Арсенал.

Фенът е седял точно зад скамейката на гостите, а в 33-ата минута на мача Холдинг е описал инцидента пред официалните лица. Те са докладвали на полицията и още преди края на мача човекът е арестуван.

"Случи се наистина и съвсем закономерно бяха взети мерки - потвърди след двубоя и мениджърът на лондонския отбор Микел Артета. - Нищо повече не мога да кажа по темата, но аз бях там и знам какво стана.

Не е честно цял клуб и пълен стадион да страдат за това, че един човек е направил нещо.

Надявам се, че това е напълно изолиран случай."

Репортер на Sky sports зададе въпрос по темата на Марсело Биелса, мениджърът на Лийдс.

А това не се хареса никак на аржентинеца, който отвърна:

"Не мога да повярвам, че ме питате това. Минути след мач, който сме загубили, и за нещо, което дори не съм видял и чул. Разбира се, че съм против всякакъв расизъм и дискриминация, но нямам какво да кажа, защото не знам какво е станало."