Манчестър Юнайтед стигна до първа победа срещу градския си съперник Манчестър Сити от близо две години насам. "Червените дяволи" спечелиха дербито на "Олд Трафорд" с 2:1, но това стана факт след меко казано скандално съдийско решение при първия им гол.

На практика домакините обърнаха нещата в своя полза в рамките на няколко много спорни минути между 78-ата и 82-ата, като дискусията около попадението на Бруно Фернандеш определено няма да стихне скоро.

"Гражданите" бяха повели в 60-ата минута, когато Кевин де Бройне с перфектно центриране намери Джак Грийлиш, появил се като резерва малко преди това. Английският национал се извиси и се разписа с глава за 1:0.

Белгийският плеймейкър вече има двуцифрен брой асистенции в пети сезон в Премиър лийг, като единствено Сеск Фабрегас (6) го е правил повече пъти.

В 78-ата минута обаче Юнайтед изравни, след като Каземиро пусна пас от дълбочина към Рашфорд, който бе в очевидна засада. Десетката на домакините остави топката за изскачащия от задна линия Фернандеш, а той от своя страна отбеляза за 1:1. Гостите имаха напълно основателни претенции за редовността на този гол, защото Рашфорд съвсем неприкрито бранеше топката от защитата на Сити, но в крайна сметка след консултация между съдиите се стигна до зачитането на попадението.

Напълно логично, импулсът бе на страната на футболистите на Ерик тен Хаг, които четири минути по-късно стигнаха до обрат - отлично развита бърза атака стигна до Алехандро Гарначо, който намери връхлитащия Рашфорд, а той реализира за 2:1.

Така той става първият играч на клуба от 2008 година насам, който вкарва в седем последователни мача. Тогава това стори Кристиано Роналдо.

Малко след втория гол шампионите имаха претенции за дузпа, но ситуацията с Ерлинг Холанд в наказателното поле на Де Хеа не бе рзгледана допълнително.

Като цяло преди вихрените заключителни минути, добри шансов в мача липсваха. През първата част по-добрите положения бяха на сметката на Юнайтед, но Рашфорд пропусна на няколко пъти и това бе всичко по-интересно до почивката.

С трите точки днес победителите се доближиха само на една разстояние от Сити - двата манчестърски гранда са съответно втори и трети (с 39 и 38 точки).