Циркът около най-скъпия отбор в света продължава, след като ПСЖ победи с лекота поредния опонент във френското първенство.

Парижани се справиха с лекота с гостуващия Монпелие - 5:0, и вече имат 13 т. аванс на върха на класирането. И докато интрига около това кой ще е шампион в лигата на един пълен със звезди динозавър и всички останали, около отбора на ПСЖ шоуто не спира.

И то - съвсем не в положителен аспект.

Още на почивката между полувремената Неймар, който стресна публика, съотборници и съперници с розовата си коса, изригна срещу рефера в тунела към съблекалните. Малко преди това Жером Брисар показа жълт картон на звездата, който протестира след поредното нарушение срещу него.

"Аз опитвам да играя футбол, а ти ми показваш картон! Не можеш да ми вадиш картон, не разбираш ли!?", крещеше Неймар на португалски, уловен от камери на Canal+.

Очевидно обаче Брисар не трепна и отвърна: "Говори на френски, ако искаш да те разбера".

След което бразилецът съвсем пощуря и отново кресна: "Говори на френски - ...", следва нецензурен израз, който няма как да публикуваме.

Съотборници и длъжностни лица все пак прибраха Неймар в съблекалнята.

В 68-ата минута треньорът Томас Тухел смени Килиан Мбапе, другата звезда в атака, с Мауро Икарди. Резултатът бе вече 5:0, а младокът също бе вкарал. Но изригна недоволен и около 30 секунди се разправяше с треньора си край тъчлинията. Германецът ясно му показа кой решава, но Мбапе продължи с недоволството.

"Тук не играем тенис, а футбол - коментира Тухел след мача. - Случва се навсякъде играчите да се оставят на емоциите, не е само в този отбор. Но сега създадохме заглавия... Не знам дали ще има наказание за Килиан, ще реши клубът."

Треньорът е бесен също така, че Неймар официално обяви, че ще направи голямо парти за рождения си ден. Той е в сряда, а във вторник ПСЖ играе с Нант. Вероятно още същата вечер отборът ще бъде събран в лъскаво заведение в Париж.

По традиция бразилецът събира над 300 гости на рождените си дни и празненствата са до зори, като снимките и видеата от тях из медиите обикновено са далеч повече, отколкото от самите мачове на отбора.