Името на румънския съдия Ищван Ковач бе замесено в сериозен скандал.

34-годишният рефер ръководи мача между Турция и Швеция в Коня. Скандинавците победиха с 1:0, което означаваше, че Турция изпада в по-долната дивизия, докато шведите все още имат шанс да се преборят с Русия за първото място.

Победното попадение за гостите падна в 71-ата минута от дузпа, реазлизирана от Андреас Гранквист.

Отсъждането на румънския съдия бе правилно, като дори и протестите на турските играчи бяха незначителни.

Скандалът дойде ден след мача, когато потърпевшият шведски нападател - Маркус Берг, направи интересни признания.

"Разбира се, че имаше дузпа. Имаше такава още през първото полувреме, но съдията не я отсъди.

На полувремето отидох да искам обяснение от него. Той каза, че ще погледне повторения на почивката и ако е взел грешно решение, ще се реваншира като отсъди две дузпи за нас".

Обещанието на рефера и фактът, че шведите наистина победиха след дузпа, предизвика множество гневни реакции в Турция.

От футболната федерация на страната ще искат от УЕФА да започне специално разследване по случая.