С похарчени над 600 милиона евро за трансфери от миналото лято насам, Челси продължава да записва издънка след издънка.

Този път "сините" загубиха лондонското дерби срещу Тотнъм с 0:2, продължавайки ужасната си серия.

От началото на календарната година многомилионната селекция на Челси изигра 11 мача, от които успя да спечели само един.

Всичко това означаваше отпадане от ФА Къп, загуба в първия мач от осминафиналите на Шампионска лига, както и 10-о място в класирането на Висшата лига.

Въпреки похарчените умопомрачителни средства за траснфери, Челси се намира на еднакво разстояние както от зона Европа, така и от зоната на изпадащите.

Днес след нулево реми на почивката, Тотнъм успя да открие резултата секунди след подновяването на играта, когато Оливър Скип стреля с воле от дистанция, а топката влетя във вратата на Челси за 1:0.

А след гола макар Челси да владееше повече топката, то това не водеше до ситуации за изравнителен гол, а точно обратното - Тотнъм с контраатаките си продължаваше да е по-опасният тим на терена.

Така напълно заслужено в 82-ата минута "шпорите" стигнаха до втори гол, с което окончателно решиха всичко в мача.

Точен бе Хари Кейн, който засече отклонената от Ерик Дайър топка, оформяйки крайното 2:0.

По този начин Тотнъм продължава да е четвърти, но вече с четири точки пред петия Нюкасъл, който обаче е и с мач по-малко.