Отборът на Барселона премина през доста кошмарни мигове, но все пак не повтори невероятната издънка на Реал (Мадрид) в турнира за Купата на Краля.

Каталунският гранд имаше скромно третодивизионно препятствие на име Корнела, но трябваше да мине през 120 минути игра, за да се добере до измъчено 2:0.

Мачът се игра на "Камп Ноу", но не на 90-хилядната арена, която всичко познаваме, а на "Кам Ноу де Мунисипал", сгушен между жилищни блокове в квартал Корнела де Лобрегат в град Барселона.

Именно там, на изкуствен терен с трибуни само от едната страна, трябваше да играе каталунският гранд.

Освен заобикалящите го жилищни сгради, картината обогатяваха очертанията по ширината на терена, на които явно през свободното време се играят любителски мачове между хора от квартала.

А това е кварталът, който приютява другия голям тим от града - Еспаньол. Квартал, в който предимно живеят хора, определящи се за испанци, а не за каталунци. Място, което останалите жители на града определено не харесват.

Под светлините на прожекторите тази вечер бяха храбрите момчета от Корнела, които дадоха всичко от себе си и успяха да измъчат скъпоплатените си опоненти, но не и да ги победят.

Не е изненада, че почти целият мач се играеше пред вратата на домакините, но играчите на Барса направиха няколко пропуска, а и сякаш в големи периоди от мача не бяха особено заинтересовани.

Барселона дори получи право да изпълни две дузпи по време на редовните 90 минути. Ударите на Миралем Пянич и Осман Дембеле обаче бяха спасени от никому неизвстния Рамон Хуан, който направи мача на живота си.

Снимка: АР/БТА

Така отборът на Барса, който бе без Меси, трябваше да играе и продължения, а те веднага започнаха с гол.

Отбеляза го Осман Дембеле, а това се оказа решително попадение в мача. Макар до края да оставаха повече от 20 минути, скромните домакини нямаха сили за сензация.

В заключителните секунди, след изтичането на 120-ата минута, Барса стигна и до втори гол чрез Мартин Брайтуайт.

А мъките срещу заемащия осмо място в каталунската Сегунда Б, само затвърдиха огромните проблеми, които Барселона има в последните месеци.

По-рано през деня носителят на Суперкупата на страната - Атлетик (Билбао), също се измъчи срещу третодивизионен тим. Баските надвиха Ибиса с 2:1, като победният гол падна в 91-ата минута на мача.