Проблемите в италианския национален отбор личат от километри, а контролата с Украйна в Генуа припомни за тях.

Срещата завърши наравно 1:1 и Скуадра Адзура остава с един успех в последните девет мача.

В пети пореден мач под ръководството на Роберто Манчини италианците не успяха да вкарат повече от един гол. Този път направиха не малко пропуски и се разминаха с победата за самочувствие.

Припомняме, че големият липсващ на Мондиал 2018 навъртя една година без победа в официален мач за първи път от 1959-а, а катастрофалната серия продължава. Успехът в последните девет двубоя е един - но срещу Саудитска Арабия.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Украйна на Шевченко изигра много силно второ полувреме и си заслужи равенството. Тимът в жълто обаче бе неузнаваем в първите минути и добрата му игра от Лигата на нациите, където записа две победи до момента, не личеше.

Леонардо Бонучи получи първия добър шанс в седмата минута, но ударът му от вале бе спасен от Андрей Пятов. Натискът продължи и последва голям пропуск на Лоренцо Инсиние, а удар на Федерико Киеза бе спасен.

Украйна почти не напусна половината си през първата част, но гол така и не падна. През втората обаче тимът се посъбуди и въпреки това допусна първия гол.

В 55-а минута удар на Федерико Бернардески привидно бе спасен от Пятов, но отиграването на вратаря не бе добро и топката се озова във вратата му - 1:0.

По всичко изглеждаше, че Скуадрата е все по-близо до така желаната победа, но хората на Андрий Шевченко заиграха много по-добре.

Удар на Йорамчук бе спасен, но минути след това резултатът бе изравнен. С красиво воле Руслам Малиновски реализира в 62-а минута.

Защитата в жълто игра много силно до края, а в 71-а минута можеше да стане пълен обрат. Страховит шут на голмайстора Малиновски от пряк свободен се отби в горната греда на Донарума.

В неделя Италия гостува на Полша в Лигата на нациите, а Украйна приема Чехия във вторник.