Черно море и Локомотив (Пловдив) направиха скучно 0:0 в първия си официален мач за годианта.

Двубоят на стадион "Тича" бе изпълнен с доста битка и нарушения, но не и с положения и добри футболни отигравания.

За 90 минути игра към двете врати имаше само един точен удар, дошъл в 12-ата минута, но с него Салинас от състава на Локомотив така и не затръудни варнеския страж.

Именно тези първи около 15 минути бяха най-интересните, защото в тях Черно море имаше и претенции за дузпа заради игра с ръка, която обаче реферът реши да не отсъжда.

През останалта част мачът бе доста труден за наблюдаване от неутралните зрители, като със сигурност няма с какво да го запомним.

Изглежда, че и двата отбора няма против очертаващата се точка, като не предприеха рискове, а и може би не им достигаше качество, за да разгърнат атаките си.

С оглед на битката и малкото футбол, това 0:0 бе най-логичният резултат.

Точката прати Локомотив временно еднолично на второто място, малко преди ЦСКА да изиграе мача си от кръга.

Черно море пък остава седми, на две точки от шестото място, което е целта на тима по думите на треньора им Илиан Илиев.