Левски оцеля някак и не загуби втори пореден мач на старта на първенството - 1:1 като гост на Арда след 0:2 от Берое миналата седмица у дома.

Мачът се игра на ремонтирания нов стадион в Кърджали и бе първи на арената в нейния нов вид.

Грандът и сега не приличаше много на гранд, но записа първа точка за сезона.

Иван Коконов даде аванс на домакините в 8-ата минута след отлична атака на Спас Делев. Последваха куп отлични положения за Арда, а гостите бяха гроги.

В края на полувремето домакините поискаха и дузпа, след като Коконов падна пред вратата. Повторенията показаха, че нарушение може и да има.

На принципа за невкарването и вкарването, Левски изравни с първото си сериозно положение. Паулиньо изравни с елегантен удар и донесе първия гол на "сините" за новия сезон.

Няколко минути по-късно гостите останаха с 10 души, като изгонен бе Ивайло Найденов с втори жълт картон. Тук пък левскарите могат да имат претенции за доста пресилено решение.

Нататък Арда натискаше, но показа притеснително неумение пред вратата. Най-фрапантен пропуск направи Емил Мартинов.

Левски оцеля в канонадата, а пет минути преди края изпусна своя златен шанс - Робърта не вкара от стопроцентова ситуация.

Левски пак бе надигран, но този път не загуби.

Сезонът обаче се очертава много сложен за гранда в това му състояние.