Ювентус победи Наполи като гост с 2:1 в изключително драматичното дерби на 26-ия кръг на Серия "А", за да дръпне с недостижимата преднина от 16 точки пред съперника.

В срещата имаше всичко - два червени картона, изпусната дузпа, красиви голове, разправии и много класни изпълнения. Залогът не бе огромен, тъй като преднината на "бианконерите" така или иначе бе твърде голяма, но съперниците се хвърлиха на кръв и оставиха феновете си на нокти за 90 минути.

Разделиха си по две полувремена, но голяма заслуга за това има главният съдия Джанлука Роки, който взе няколко неадекватни решения, въпреки наличието на системата за видеоповторения.

Мачът за Юве бе улеснен от симулация на Кристиано Роналдо в 28-та минута, която доведе до червен картон на вратаря на Наполи Алекс Мерет, който посегна да спъне нападателя извън наказателното поле като последен в отбрана.

Португалецът се хвърли на земята при нулев или минимален контакт, но бе отсъден фаул с червен картон. Съдията не гледа ВАР изобщо и бе сигурен в решението си. От въпросния пряк свободен удар Миралем Пянич даде аванс на своите.

В ответната атака Наполи удари греда чрез Пьотр Зиелински и показа, че няма да се предаде лесно, въпреки численото предимство на съперника.

В 39-та минута обаче Юве поведе с 2:0. Емре Джан се разписа с глава след рикошет в защитник и отчая феновете на "Сан Пауло".

Те обаче бяха зарадвани в самото начало на втората част. Голмайсторът Пянич бе изгонен с втори жълт картон след умишлена игра с ръка и на терена останаха 20 футболисти.

Наполи се възползва от това и в 61-та минута Хосе Кайехон се разписа за 1:2 в след перфектна асистенция на Лоренцо Инсиние.

Последният играеше много активно, но се превърна в антигерой в 84-та минута, изпускайки дузпа. Тя беше отсъдена след разглеждане с ВАР, но основанията за нея бяха твърде малко. След удар с глава топката се удари в ръката на Алекс Сандро, който бе скочил във въздуха и бе с гръб към нея. Движение на ръката нямаше, умисъл също.

Две минути по-късно Кулибали от домакините получи жълт картон за напълно чист шпагат, с който отне топката, за да се потвърди колко слаб мач направи Роки. Секунди след това Кулибали, вече с жълт картон, изрита без топка Пауло Дибала, но съдията отказа да даде трети червен картон в двубоя.

До края на мача нервите ескалираха и в крайна сметка това бе в интерес на Юве, който успя да запази аванса си и вече води с 16 точки на върха.