Славия е последният полуфиналист в турнира за Купата на България.

В заключителната среща от четвъртфиналите на турнира “белите” победиха с 2:1 Берое и така се присъединиха към ЦСКА, Левски и Лудогорец.

Жребият за полуфиналите в надпреварата ще бъде теглен утре.

Двата тима си отбелязха по веднъж преди почивката, а всичко в срещата на стадиона в квартал “Овча Купел” се реши през второто полувреме, когато домакините стигнаха до победа благодарение на дузпа, отсъдена след консултация с ВАР.

Домакините вкараха първи - в 26-ата минута, когато Радослав Кирилов отбеляза след пас на Йон Бакеро. Испанецът овладя топката след избиване от страна на Генадий Ганев и подаде към съотборника си, който се разписа, но попадението бе отменено заради засада, която бе потвърдена от ВАР.

Седем минути преди почивката старозагорци откриха резултата благодарение на Стив Фуртадо. Той бе намерен добре от Джонатан Перейра и с диагонален изстрел не остави шансове на Светослав Вуцов за 0:1.

Равенството обаче бе възстановено почти моментално. Само три минути по-късно домакините изравниха. Тони Тасев бе изведен с хубав пас, освободи се от защитата на беройци и с удар по земя възстанови равенството - 1:1.

Началото на второто полувреме предложи доста атаки, които обаче не завършваха с реални опасности.

Все пак малко преди 60-ата минута Славия успя да осъществи обрат. Бен Юсеф игра с ръка в собственото си наказателно поле, след като Радослав Кирилов центрира, а консултация с ВАР накара съдията да посочи бялата точка. Именно Кирилов се нае с изпълнението и не сбърка, пращайки топката в обратния ъгъл на Ганев за победния гол и 2:1.