Славия и Ботев Пловдив завършиха наравно 0:0 в Овча Купел в среща от 16-ия кръг на българския футболен шампионат.

Предпазливост на отборите и няколко добри намеси на двамата вратари останаха мача без попадения, което запази позициите. Славия остава трети с 27 точки, а Ботев е четвърти с 26.

В петата минута Емил Виячки засече центриране от ъглов удар, но вратарят Георги Аргилашки улови топката.

Пет минути след това Маркиньос отблизо стреля с глава, но Светослав Вуцов се справи с опасността.

В 20-ата минута Радослав Кирилов проби и центрира към Тони Тасев, който съвсем отблизо не успя да се разпише във вратата на пловдивчани.

В 36-ата минута шут на Тодор Неделев лесно беше спасен от Вуцов.

В самото начало на втората част силен удар на Тасев от фаул мина покрай гредата на вратата на Ботев.

В 73-ата минута Емануел Току беше изведен на чиста позиция в наказателното поле на домакините, но ударът му излезе в аут.

Пет минути преди края на редовното време Светослав Вуцов отби опит за гол на Маркиньос.

До финала на двубоя двата отбора повече гледаха да не допуснат попадение и борбата за призовата тройка в шампионата остана отворена.