Славия и Дунав си спретнаха истинско шоу с осем гола в мач от група "Б" на плейофната фаза на Първа лига.

Гостите от Русе изненадващо победиха с 5:3, което бе първият им успех от 7 мача насам и първи извън Русе от април 2018-а.

"Бялата" отбрана пък не бе инкасирала попадения повече от три години. Това се случи за последно през 2016-а, когато Славия загуби от Лудогорец с 0:5.

Голеадата стартира още в 12-ата минута, когато за гостите точен бе Исмаил Иса.

Малко по-късно пък Илия Мунин ме забравен при изпълнение на корнер и успя да удвои с глава.

В края на полувремето красив гол на Ради Кирилов наглед върна Славия в мача, но минути по-късно ужасяваща грешка в отбраната на "белите" позволи на Дунав да стигне до трети гол.

Исмаил Иса се озова в наказателното поле, но вместо да стреля, както всички очакваха, той подаде към Ковачев, който вкара третия гол за русенци.

Втората част започна ударно, така както завърши първата.

В 49-ата минута националът Ради Кирилов бе фаулиран в наказателното поле, а Цветелин Чунчуков изпълни дузпата и направи резултата 2:3.

Три минути по-късно обаче, Дунав отново водеше с два гола.

След страхотна русенска контраатака, Ковачев получи топката на празна врата и я вкара.

Това не бе всичко на стадион "Славия", защото след час игра Драгуш Фирцулеску вкара пети гол за Дунав, а в самия край на мача Ради Кирилов оформи крайното 3:5.