Отборите на Славия и Локомотив (Пловдив) завършиха при равен резултат 1:1 в първия неделен мач от програмата на родното футболно първенство. Така разликата межу двата тима в класирането остана непроменена и “белите” продължават да са пети в таблицата с 28 точки, а “смърфовете” са точно след тях, на шеста позиция, но с 25.

Първото полувреме не бе особено впечатляващо, като първият удар в която и да е от двете врати дойде след над 20 минути футбол, когато Емил Виячки стреля с глава след изпълнение на корнер право в ръцете на вратаря на пловдивския тим.

В 35-ата минута Локомотив поведе в резултата, след като Кристиан Добрев изпусна Йосип Томашевич при центриране на Лукас Салинас и хърватинът отбеляза за 1:0.

Добрев все пак се реваншира за грешката си, изравнявайки резултата пет минути след това. Тогава той превърна в попадение пас на Радослав Кирилов, след като бе оставен напълно сам и отбеляза с глава за 1:1.

Малко след почивката гол на Георги Минчев бе отменен заради засада.

В следващия кръг Славия гостува на ЦСКА 1948, а “смърфовете” приемат у дома Ботев (Враца).