Славия и Монтана направиха равенство 1:1 в битката за оцеляване помежду им от плейофната фаза на Първа лига.

Очакванията бяха за победа на домакините от столицата, но това не се сбъдна, като борбата между четири тима за спасение продължава да е все така жестока.

В момента първи и на позиция, която дава автоматично спасение е Ботев (Враца) с 25 точки. Славия има 24, Етър 22, а Монтана 21.

Разбира се, заради решенията на БФС тази битка може да се окаже безсмислена след около 20 дни, когато заради увеличението на отборите в Първа лига, изпадащи може и да няма.

На този етап отборите обаче все още се борят за всяка една точка, както направиха двата отбора днес.

Двубоят можеше да се развие по всякакъв начин, но в крайна сметка поделената точка изглежда справедлива.

Монтана успя да излезе напред в началните минути, когато националът Андреа Христов по нелеп начин заби топката в собствената си врата.

В тези минути Монтана можеше да стигне до още няколко гола, като Тони Тасев дори уцели греда. Имаше и сериозни претенции за дузпа от страна на гостите.

Славия обаче успя да изравни в самия край на полувремето с доста комичен гол.

Георги Вълчев засече центриране на Александров по леко нескопосан начин, като топката първо тупна на земята и се насоче към вратата.

Вратарят Благой Макенджиев обаче бе прекалено уверен, че това е аут и вдигна спокойно ръце. За негова изненада обаче топката се оплете в мрежата му.

През втората част и двата тима имаха шансове, но по-добрите бяха пред Монтана, като само добрите намеси на Светослав Вуцов спасиха "белите" от загуба.