Отборите на Славия и ЦСКА не излъчиха победител в столичното дерби от програмата на родното първенство този уикенд. В "Овча купел" двата тима не си вкараха голове и завършиха 0:0 в мач от първата шестица на първенството.

Това бе основна и последна проверка за "червените" преди финалната среща за Купата на България с Локомотив (Пловдив) на 1 юли.

ЦСКА упражни ранен натиск и създаде няколко шанса в първите петнадесетина минути, но завършващите изпълнения не бяха на нужното ниво, за да се стигне до гол. Първият реален шанс за домакините бе 10 минути преди полувремето, когато Йомов стреля встрани от вратата.

Почти веднага след подновяването на двубоя играта се изостри, а в началните 10 минути на втората част и двата отбора си размениха по една опасност, съответно чрез Рубен Пинто и Радослав Кирилов.

Най-добрата възможност досега в мача бе на сметката на Славия и Кирилов, който уцели гредата на пазената от Густаво Бусато врата след изпълнение със задна ножица.

ЦСКА е на второ място, но и с мач повече от третия Локо (Пловдив) за момента, докато Славия е на пета позиция.