Отборът на Славия за пореден път изненада позитивно с представянето си, като победи Локомотив (Пловдив) в квартал Лаута с 1:0 в първия плейофен кръг на родния шампионат.

Хората на Златомир Загорчич постигнаха 14-а победа в първенството и осма в последните си 10 срещи. Единственото попадение вкара резервата Радослав Кирилов в 76-ата минута.

Локомотив, който беше втори преди началото на този кръг, сякаш мислеше повече за предстоящия полуфинален мач с Левски за Купата и отстъпи игрово на съперника си. Качеството на двубоя бе затруднено от проливен дъжд, който се изсипа над Пловдив.

Победата на Славия завърза още повече битката за второто място в шампионата. ЦСКА го държи с актив от 51 точки, а третят Локомотив и четвъртият Левски имат по 50. Славия остава пети, но вече с 48 точки.

Домакините играха по-силно през първата част и имаха няколко шанса, като най-добрият бе пред Лукас Масуеро, който нацели гредата. Най-добрият шанс за гостите бе пред Галин Иванов в 39-ата минута, като ударът му бе спасен.

"Белите" стигнаха до победния гол в 76-ата минута. Радослав Кирилов финтира защитник и с удар по земя матира Мартин Луков. До края на мача хората на Загорчич умело задържаха топката и аванса си.