Славия продължи стопроцентовата си успеваемост през тази година в най-старото столично дерби. "Белите" не надиграха Левски, дори напротив, но въпркеи това спечелиха с 1:0. Това е трета победа за домакините срещу "сините" в трите мача помежду им в рамките на 2020 година.

Мачът бе повторен дебют за Александър Тарханов като треньор на Славия. Руснакът се завърна на поста след четиригодишно прекъсване.

Левски започна срещата доста по-активно от противника си, разчитайки най-вече на атаки по крилата и центрирания в наказателното поле. Младежкият национал Здравко Димитров бе в основата на всичко по-интересно напред за "сините", които имаха видимо надмощие, което обаче не съумяваха да материализират.

Славистите разчитаха предимно на контраатаки, като именно при такава ситуация падна и единственото попадение. В 35-ата минута Георги Петков улови поредната изсипана топка и светкавично я прати в предни позиции, където Калоян Кръстев надбяга цялата защита на Левски, а след това прехвърли Николай Михайлов за 1:0.

Снимка: Bulphoto

Две минути по-късно Живко Атанасов остави гостите с 10 души, след като съдията му показа директен червен картон. Защитникът изблъска в гърдите Атанас Кабов при спряна игра.

Именно Кабов можеше да довърши напълно съперника две минути преди почивката, но пропиля много добра възможност от няколко метра разстояние.

Макар да бяха с човек по-малко, левскарите отново контролираха случващото се на терена и през вотрото полувреме. Натискът им обаче нямаше резултат. След точно час игра двойно подаване между Матео Стаматов и Мартин Райнов завърши с центриране, а Димитров нацели топката с воле, но я прати високо над вратата от непосредствена близост.

В последните петнадесетина минути "белите" използваха всяка възможност да накъсват играта и да губят време, а в крайна сметка повече голове на стадион "Славия" нямаше и домакините изковаха втората си победа за сезона.

Тя не ги изкачва в класирането, където са на предпоследното тринадесето място със седем точки. Левски е девети с единадесет.