Славия нанесе тежък удар на "Лаута" и победи с 1:0 Локомотив (Пд), оставяйки вицешампионите на дъното в класирането.

Френският бранител Людовик Соарес вкара в 19-ата минута гола на успеха, след като домакините искаха нарушение срещу Милош Петрович, но такова не бе отсъдено. Намесата на ВАР също не видя нищо нередно и попадението остана.

Този удар по диагонала на Соарес се оказа единствен в рамката на вратата за гостите, но напълно достатъчен.

Локо тръгна масирано напред след почивката, но отново се видя, че играта не върви този сезон така, както бяхме свикнали да е в предишните 2-3 в този тим. Не е случайно, че евроучастникът ни има само точка в първите 4 кръга и е вкарал само един гол.

Славия пък вече има 10 точки и се изкачи на трето място в класирането.

Домакините искаха на два пъти дузпа за нарушения в наказателното поле, но реферът Георги Давидов подмина ситуациите.