Славия и Черно море завършиха при резултат 1:1 в мач от първата шестица на плейофната фаза на Първа лига.

Това бе седми пореден мач, в който "белите" не успяха да победят този съперник, но с резултата те със сигурност объркаха европейските планове на "моряците".

Макар Славия да е твърдо на шестата позиция и просто да доиграва сезона без шанс да промени мястото си, столичният тим игра за своята чест и измъкна точка от мача.

За Черно море обаче двубоят бе доста важен, защото "моряците" са част от жестоката битка за европейските квоти, а ремито макар и временно ги остави на петото място, което не дава право на участие в Европа.

Три кръга преди края "моряците" имат равни точки с Левски, но по-лош актив в директните мачове, а именно такъв директен мач между двата тима предстои след седмица във Варна.

Трети пък е Ботев (Пловдив) с три точки пред Левски и Черно море.

Днес на стадион "Александър Шаламанов" в столицата, станахме свидетели на една доста мудна и безлична първа част, без почти нищо интересно на терена.

С началото на второто полувреме Черно море значително вдигна оборотите и логичното се случи в 56-ата минута, когато с хубав удар Евгений Сердюк изведе Черно море напред.

Но Славия не се предаде, заигра по-добре, а след няколко пропуска централният бранител Емил Виячки се озова на върха на атаката и с удар от воле изравни за 1:1.

Реми, което със сигурност е разочароващо за отборът на Черно море, който вече при всички положения ще трябва да търси задължителен успех срещу Левски на "Тича".