Славия спечели с 3:1 у дома срещу Дунав Русе в последна среща от 22-ия кръг в първенството.

Гостите изненадващо поведоха в резултата още в деветата минута. Юлиян Ненов получи топката и веднага изведе Стефан Христов зад защитата на домакините, за да даде аванс за "драконите".

Отборът от Русе имаше възможност да вкара и втори гол, но на два пъти Георги Георгиев спаси вратата си.

"Белите" отвърнаха с опасен удар на Галин Иванов, който беше париран от Благой Макенджиев.

Столичани изравниха чрез Емил Стоев. Юношата на клуба се разписа с шут след центриране от корнер на Галин Иванов в 27-ата минута.

Пълният обрат стана факт седем минути преди почивката, когато Стоев асистира за Филип Кръстев, който с удар от наказателното поле направи резултата 2:1. Това е първо попадение за 18-годишния халф в елита на българския футбол.

През втората част превъзходството на домакините продължи. Логичното е случи в 64-ата минута, когато Емил Стоев реализира втория си гол в мача, след като беше изведен от национала Иванов.

В 78-ата минута Галин Иванов изпусна дузпа, отсъдена за нарушение в наказателното поле срещу влезлия като резерва Ивайло Димитров. Вратарят Макенджиев се намеси отлично, спасявайки удара от бялата точка на халфа на Славия.

В самия край на двубоя удар на Петко Цанков срещна страничната греда и вратарят Георги Георгиев хвана топката на голлинията.

"Белите" са на пето място след втория си пореден успех през годината, докато Дунав остава на 12-та позиция в класирането.