Славия записа трета поредна и общо четвърта загуба в последните си пет мача. "Белите" загубиха с 0:1 след късна драма в гостуването си на Ботев във Враца.

Така Славия влезе в ужасна серия, в която двете поражения от Лудогорец могат да се приемат за донякъде очаквани, но пък загубите от опашкарите Хебър и Ботев (Враца) със сигурност са сериозни разочаровния за столичния клуб.

Двубоят във Враца, в който Славия имаше игровото предимство и по-интересните голови положения, бе решен в последната 90-ата минута, когато падна победният гол за домакините.

Вкара го Браян Переа, който в 90-ата минута се се разписа след асистенция на Маринов, а с това донесе втора домакинска побда на врачани, при това отново срещу тим от топ 6.

А освен драматични, последните минути на мача бяха и доста нервни, защото в тях видяхме общо три червени картона. Два за играчи на Ботев и един за футболист на Славия.

Първо "белите" останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Йеленкович, а в 87-ата минута и Мартин Кавдански от Ботев остави отбора си с човек по-малко.

Но секунди след напускането на Кавдански, бе моментът, в който Ботев стигна до своя победен гол.

А след него домакините трябваше да бранят аванса си с девет души на терена, защото опитният Момчил Цветанов влезе опасно в краката на съперник и също видя картона с червен цвят.

Иначе по-интересните положения в мача бяха за Славия, най-вече през първата част, когато Тони Тасев създаде няколко опасности и дори уцели гредата.

През второто полувреме на стадион "Христо Ботев" имаше повече битка, отколкото футбол, а с доза късмет в края, врачани измъкнаха ценния успех.

Така Славия остава на шестото място с 35 точки, докато Ботев взе ценни три точки и вече е 11-и с 22, като дори може да мечтае за десетото място, което ще означава директно спасение още преди плейофите.