Славия постигна първата си победа от близо месец насам. "Белите" взеха трите точки срещу Черно море у дома, триумфирайки в мрачната неделя на стадион "Александър Шаламанов" с 1:0. Така столичани спечелиха за първи път от 12 октомври насам, когато взеха столичното дерби с "Левски". В следващите си три мача те записаха загуба и две равенства.

В герой за домакините се превърна Ахмед Ахмедов, който вкара победния гол в самото начало на мача. Нападателят вкара в 12-ата минута с удар с левия крак, като голяма вина за попадението носи и вратаря на гостите Георги Георгиев. Бившият страж на "Славия" изпусна топката и тя се озова в мрежата зад него за 1:0.

Две минути по-рано Ахмедов пък нацели страничната греда. Като цяло столичани бяха по-настоятелни от гостуващия тим и в крайна сметка напълно заслужено грабнаха трите точки.

Най-добрата възможност за "моряците" бе пропиляна от Матиас Курьор, който малко преди края на първата част стреля над вратата, след като се озова сам срещу Светослав Вуцов.

През второто полувреме Черно море опита да потърси изравнителен гол, но така и не успя да създаде нещо опасно.

С днешния успех Славия се изкачи до петото място в класирането с 29 точки, изпреварвайки варненци, които са шести със същия актив.