"Славия" изигра добър мач срещу "Хайдук" в Сплит, но за съжаление се пропука десет минути преди края и допусна загуба с 0:1 в мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Софиянци излязоха с 10 българи в титулярния си състав, като единствено контузията на Милен Гамаков наложи пускането на сърбина Александър Станисавлиевич в отбрана.

Момчетата на Златомир Загорчич се представиха достойно пред пълните трибуни на "Полюд", като могат да съжаляват, че не водеха на почивката.

Снимка: Twitter

Очаквано по-именитият и опитен тим на домакините бе този, който владееше инициативата през по-голямата част от мача, но през първата част това не даваше никакъв резултат.

Единствените опасности за "Хайдук" дойдоха след три далечни удара, един неточен и два спасени от опитния Георги Петков.

Всичко по-интересно в състава на домакините идваше от унгарския национал Адам Гюрчшо, но хърватите така и не стигаха до наказателното поле на "Славия".

Българите от своя страна имаха няколко опасни контраатаки, но за съжаление не успяха да се възползва от тях.

В 5-та минута Галин Иванов стеля встрани, а 10 по-късно изведе Момчил Цветанов, но останал очи в очи с вратаря, фланговият играч не успя да го преодолее.

Снимка: Hajduk Split Facebook

Най-добрият шанс за "Славия" дойде минута преди края на първата част.

Момчил Цветанов изведе Влади Узунов на отлична позиция, той стреля мощно, но след намесата на вратаря топката се отби от гредата.

През втората част натискът на хърватите бе далеч по-сериозен и положенията пред вратата на Георги Петков не бяха никак малко.

Първото чисто положение за "Хайдук" дойде в началото на полувремето, когато след центриране от корнер Гюрчшо остана непокрит, но стреля над вратата.

В 68-та минута "Хайдук" имаше нов страхотен шанс, но Георги Петков и късметът спасиха "Славия".

Ветеранът на българската врата блокира опасен удар с глава след изпълнение на корнер, а впоследствие успя да улови добавката на Саид, която бе от един метър разстояние.

В 75-та минута най-опасният в състава на хърватите - Адам Гюрчшо, отправи опасен диагонален удар, но Петков отново спаси.

Така се стигна до 80-та, когато българския тим за жалост капитулира. След изпълнение на корнер хърватски играч продължи топката към непокрития Саид, който от непосредствена близост изведе "Хайдук" напред.

Малко по-късно Александър Александров си изкара втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко, а до края "Хайдук" имаше два чудесни шанса да вкара ново попадение, но чудесните изяви на Георги Петков запазиха минималната разлика.

Реваншът между двата тима е след седмица на националния стадион "Васил Левски".