Славия постигна първата си победа след завръщането на Златомир Загорчич начело на отбора. “Белите” спечелиха с минималното, но напълно достатъчно 1:0 срещу Ботев в Пловдив и така се отдалечиха от дъното в класирането на първенството.

Днешните три точки помогнаха на “белите” да се изкачат до единадесетото място в таблицата, само на две разстояние от днешния им съперник, който е точно над опасната зона с 22 точки.

Така два кръга преди началото на плейофите столичани направиха интригата в долната част на таблицата още по-голяма.

Ивайло Димитров вкара победния гол за Славия в 14-ата минута, когато от десетина метра разстояние се разписа с удар с глава.

Преди почивката гостите бяха близо до второ попадение, но в 42-ата минута силен шут на Филип Антовски от дистанция се удари в напречната греда, след което топката тупнна точно на голлинията и бе уловена от Георги Аргилашки.

След точно час игра центриране на Питър Макрилос създаде суматоха в отбраната на Ботев и топката бе избита от голлинията, а почти веднага след това Атанас Илиев стреля с глава, но топката падна точно на горната греда на Светослав Вуцов.

Четвърт час преди края домакините искаха да бъде отсъдена дузпа заради игра с ръка на Георги Вълчев, но съдията Волен Чинков подмина претенциите им.