Славия претърпя тежка загуба с 0:3 като гост на Етър във Велико Търново в мач от 13-ия кръг на Първа лига.

Победата продължи добрата серия на "болярите", които имат само две загуби от август насам, като те дойдоха срещу грандовете Левски и ЦСКА.

Славия от своя страна изпраща неприятен месец октомври, в който записа само един успех и три поражения.

Мачът започна чудесно за домакините, които поведоха в 11-ата минута лед нелеп автогол на Славчо Шоколаров, който засече топката в собствената си врата.

В последвалия час на терена интересните положения бяха рядкост, а най-добрият шанс за Славия дойде в 70-ата минута, когато Славчо Шоколаров можеше да се реваншира за автогола, но ударът му бе спасен от Христо Иванов.

Малко по-късно Етър успя да стигне до втори гол, с което да убие интригата в мача.

Топката попадна в Аласана Мане след продължителен карамбол в наказателното поле на Славия и юношата на Барселона удвои с хубав удар.

Крайното 3:0 бе оформено в последната минута с нов красив гол. Нападателят Иван Петков успя да засече със задна ножица центрирането на Почански носейки най-убедителната победа на "болярите" от завръщането им в елита.