С голове на резерви след почивката и с три асистенции на Радослав Кирилов отборът на Славия победи с 3:0 у дома Локомотив София в последен мач от 22-ия кръг в Първа лига.

Преди почивката играта беше равностойна, като головите положения в двете наказателни полета липсваха.

След точно 17 минути игра Иван Минчев центрира от фаул и Йон Бакеро стреля покрай вратата на "червено-черните".

Локомотив опита да отвърне с неточни шутове на Върджил Пинсон.

Божидар Кацаров остави гостите в намален състав в 63-ата минута, след като си изкара два бързи жълти картона заради нарушения в центъра на терена.

"Белите" се възползваха по най-добрия начин от численото си превъзходство и в 70-ата минута Радослав Кирилов проби в наказателното поле и подаде за резервата Тони Тасев, който от съвсем близка дистанция се разписа във вратата на Локомотив.

Славия продължи да контролира събитията на терена и в 88-ата минута Кирилов подаде за новото попълнение Борислав Цонев, който от движение направи резултата 2:0.

По-малко от 60 секунди след това капитанът Радослав Кирилов асистира за Мартин Петков и той оформи класическата победа в полза на домакините.

"Белите" прекъснаха серия от шест поредни двубоя без победа в шампионата и са на шесто място в класирането с 32 точки.

Локомотив София продължава да бъде застрашен от изпадане с 19 точки на 13-та позиция.