Носителят на Купата на България "Славия" започна с победа европейското си участие.

Момчетата на Златомир Загорчич победиха финландския "Илвес" (Тампере) с 1:0 като гост в предварителния кръг на Лига Европа след много добра игра и офанзивен футбол.

Единственото попадение в мача вкара Момчил Цветанов след хубав извеждащ пас на Галин Иванов в 80-та минута.

В хода на първата част Славчо Шоколаров удари греда, а гол на новото попълнение Милен Гамаков бе отменено.

Най-добрата ситуация за домакините дойде в началото на мача, когато 40-годишният Георги Петков спаси удар на камерунеца Мариус Нубиси, който се озова очи в очи с него.

"Белите" имат реален шанс да отстранят съперник в европейските турнири за първи път от 1996-а, когато се справиха с литовския "Инкарас-Грифас".

Ако това се случи, следващият съперник за столичани ще е хърватският "Хайдук" (Сплит).

Най-позитивното бе, че играха с изцяло български състав, което е рядкост в родното първенство.

Съставът на "Славия" срещу "Илвес": Георги Петков, Александър Александров, Емил Мартинов, Андреа Христов, Момчил Цветанов (Ивайло Димитров), Галин Иванов, Славчо Шоколаров (Георги Йомов), Милен Гамаков, Янис Карабельов, Димитър Велковски, Милчо Ангелов (Цветелин Чунчуков)