Славия взе точка от Берое при гостуването си в Стара Загора. Столичани изоставаха повече от 70 минути, но все пак стигнаха до равенството 1:1, след като играха двадесетина минути с човек повече след почивката.

Гаюс Макута откри резултата с гол за Берое още в 12-ата минута след заучено положение. Това се случи след центриране от корнер на близката греда, където топката бе отклонена към далечната, където беше Макута, за когото не бе проблем от няколко метра да реализира - 1:0.

В 67-ата минута беройци останаха с човек по-малко, след като Крум Стоянов бе изгонен за втори жълт картон след единоборство във въздуха, а с това разгневи така или иначе темпераментния си треньор Димитър Димитров. Херо дълго време не успя да се успокои и отправи истинска словесна тирада към Стоянов.

Пет минути преди края Славия получи дузпа, след като Теди Мезаг игра с ръка в наказателното поле, а зад топката застана резервата Ивайло Димитров, който изравни от бялата точка с удар по-земя - 1:1.

Заралии са пети в класирането с 32 точки, докато Славия е на предпоследното тринадесето място с 13.