Тимът на Астън Вила, на който преди години капитан бе Стилиян Петров, се завърна в английската Висша лига.

След три поредни сезона във второто ниво, клубът от Бирмингам е обратно сред най-добрите след победа на "Уембли" във финалния плейоф срещу Дарби с 2:1.

Анвар Ел Гази вкара за вилианите в края на първото полувреме след асистенция на Ахмад Ел Мохамади, а Джон Макгин направи 2:0 след час игра.

В 81-та минута Мартин Уагхорн върна едно попадение за тима на Франк Лампард, но то бе недостатъчно.

Вила направи силен редовен сезон, завършвайки на пета позиция с много млад състав. В първия кръг на плейофите тимът на Дийн Смит победи Уест Бромич след изпълнение на дузпи.

Припомняме, че двата отбора, които се класираха директно за елита, са шампионът Норич и вторият Шефийлд Юнайтед.

Астън Вила е един от най-славните клубове на Острова със 7 титли на Англия и носител на Купата на европейските шампиони за 1982 г.