Славният някога Нотингам Форест потъна в сълзи след необясним провал за 17 минути, който извади отбора от уравнението за Висшата лига.

В последния кръг от Чемпиъншип двукратният шампион на Европа (1979 и 1980 г.) изпадна от плейофите след 1:4 у дома от Стоук.

Гостите не играеха за нищо, те се бяха спасили от изпадане, а домакините стартираха двубоя със 70 т., на пето място. Зад тях бе Кардиф също със 70 т., както и Суонси с 67, но и с 5 гола по-лоша голова разлика. Безнадеждна ситуация за "лебедите"...

Но от 73-ата минута насетне Нотингам някак допусна три гола и загуби с 1:4, докато с два гола в добавеното време, Суонси стигна до същия резултат срещу Рединг навън. Уелсците водиха с 2:1 и тези две попадения в секундите след 90-ата минута ги изпратиха над Нотингам с 1 гол по-добра голова разлика!

Уникалната драма остави отбора на Форест плачещ по игрището, но кой е виновен за такъв провал?

В същото време Уест Бромич е вторият тим във Висшата лига с директна промоция след Лийдс, след като стигна до 2:2 с Куинс Парк у дома.

В плейофите ще играят Брентфорд, Фулъм, Кардиф и Суонси - два отбора от Лондон и два от Уелс.

Изпадат Уигън, Чарлтън и Хъл, както първият тим е с 12 отнети точки заради финансови проблеми. Ако обжалването успее, то този тим ще запази мястото си в Чемпиъншип, а ще изпадне Барнзли.