Някогашният европейски шампион Нотингам Форест продължава да върши чудеса в тазгодишното издание на най-стария футболен турнир - Купата на Футболната асоциация в Англия.

След като шокиращо отстрани Арсенал в миналия кръг, шампионът на Англия от 1978-а разби носителя на трофея Лестър с 4:1 на своя "Дъ Сити Граунд".

Брендън Роджърс не подцени мача и заложи на голяма част от титулярните си играчи, но беше изненадан от страховитата ефективност от втородивизионния тим, който заслужено се класира за осминафиналите. Там ще има далеч по-лесна задача на теория - домакинство на Хъдърсфийлд.

Форест разби съперника си с три гола между 23-ата и 32-ата минута. Те бяха дело на Филип Зикернагел, Бренън Джонсън Джо Уоръл. Келеши Ихеаначо върна едно попадение за "лисиците" в 40-ата минута, но през второто полувреме Диоп Спенс вкара за крайното 4:1.

Постижението на Нотингам обаче далеч не е случайно. До момента Форест осем пъти се е изправял срещу актуалния шампион в турнира и в шест от тези случая го е отстранявал.

Още една интересна статистика - след отпадането на Лестър, 4 от петте носители на купите в големите европейски първенства вече отпаднаха. Това са ПСЖ, Барселона, Лестър и Борусия Дортмунд. Единствено Ювентус до момента държи фронта.