Сянката на Кристиано Роналдо наднича от днешните мадридски медии, след като Реал отново не вкара гол и загуби с 0:1 в Москва от ЦСКА в Шампионската лига.

С поражението се събраха 319 минути без отбелязано попадение от кралете на Европа - три мача поред с "нула" (0:3 от Севиля, 0:0 с Атлетико, 0:1 в Русия), както и 49 минути от последния гол на Марко Асенсио в домакинството на Еспаньол (1:0) на 22 септември.

"С Кристиано това никога не се е случвало - пише вестник "Марка. И статистиката показва, че наистина е така - от 10 години не е било такова чудо, а Роналдо дойде преди 9 в Мадрид. - Не се вижда кой ще замести неговите 40-50 попадения на сезон.

Ако излезе от игра Бейл, както е в момента, остава само Карим Бензема като типичен човек за голове.

Мариано се включва добре, но не е готов да бъде лидер на атаката, а секнаха и головете от халфовата линия...".

От началото на сезона Реал е вкарал 17 пъти в 10 мача, което не е никак лошо, но е несравнимо със същия период в който и да е от последните 5 години. Девет от головете са на Бензема (5) и Бейл (4), но уелсецът сега е контузен.

Списъкът с травми също става все по-долъг, като Дани Карвахал излезе от мача в Москва принудително. Серхио Рамос, капитанът и сърце на отбраната, също е извън терена.

"Отборът не показа никаква реакция срещу ЦСКА - алармира "Марка". - Лопетеги има много работа в това отношение, играчите някак изглеждат примирени, че може и да загубят.".

Особено сериозни са критиките към Бензема, като и двата мадридски вестника - "Марка" и "Ас", излизат със сходни заглавия за него:

"Няма място за повече извинения, Карим".

Реал приема Виктория Пилзен в следващия си мач в Шампионската лига на 22 октомври.