Митичният "Анфийлд", който нито един отбор във Висшата лига не успя да превземе в продължение на 68 мача, най-сетне видя поражение на Ливърпул.

Феноменалната серия бе прекъсната в неочакван момент, от борещия се за оцеляване Бърнли, който излъга шампионите с минималното 1:0.

Бърнли е първият тим, който печели мач за първенство на "Анфийлд" от април 2017-а, когато това стори Кристъл Палас. От онзи момент последваха невероятните 68 мача, в които нито един отбор не успя да надвие момчетата на Клоп.

А тези момчета на Клоп определено са в криза, защото вече пет кръга не са побеждавали във Висшата лига, а в четири от тези мачове дори и не вкараха гол. Не го направиха и днес, въпреки тоталното си игрово превъзходство. То обаче се изразяваше във владението на топката и многото удари, повечето от които без никаква опасност.

Нямаше и помен от онзи Ливърпул, който натикваше противника в малкото наказателно поле и бе готов да го разкъса с няколко гола. По този начин отборът влезе в серия от четири мача без отбелязан гол за първи път от 21 години насам.

И заради това сякаш логично шампионите се намират на четвъртото място в класирането, на 6 точки от лидера Манчестър Юнайтед.

Тази вечер въпреки 27-те удара към вратата на английския национал Ник Поуп, не можем да кажем, че мърсисайдци имаха кой знае какви чисти положения. Повечето удари бяха извън вратата от неудобни позиции, а точните бяха в обсега на блестящия Поуп.

Най-добрата възможност имаше Дивок Ориги през първата част, но останал очи в очи с вратаря, заложи на силата и разтресе напречната му греда.

През втората част Поуп блестящо спаси удар на Салах, а през останалото време изобилстваха центриранията, които бяха като детска игра за снажната отбрана на Бърнли.

А гостите поглеждаха към Алисон изключително рядко, но в 82-ата минута неразбирателство в "червената" отбрана даде шанс на Ашли Барнс да изпревари Алисон, който го препъна и реферът отсъди дузпа.

Именно Барнс засатана зад топката, за да превърне дузпата в гол, с който "Анфийлд" капитулира за първи път от почти 4 години.

Снимка: Getty images