След свирепо и драматично дерби на Северозапада стана ясно, че отборът на Монтана е вторият директно изпадащ тим от Първа лига.

Монтанчани направиха 1:1 срещу Ботев (Враца) у дома в мач, в който има трябваше задължителен успех за спасението.

Така след края на всички мачове от Група "Б" на долната осмица на плейофите, последен в класирането е Етър, а предпоследен Монтана.

Това са двата директно изпадащи отбора от елита. Разбира се, внасяме уточнението, че във вторник специалната комисия предстои да заседава и да реши, дали изобщо ще има изпадащи.

Ботев (Враца) от своя страна не загуби, което бе голямата цел пред тима. Така според оригиналния регламент, врачани ще трябва да играят бараж срещу третия от Втора лига, който в случая е Септември (София).

Първото място в тази група още предния кръг успя да си осигури Славия, който днес изигра протоколен мач срещу Етър, загубен с 0:2 в София.

Снимка: БТА

Интригата обаче бе в Монтана, където стотици фенове пристигнаха от Враца, а заедно с домакинксата публика създадоха страхотна атмосфера като на истинско дерби.

Монтана гонеше задължителния успех, докато Враца просто не трябваше да губи. Мач, който можеше да завърши и по трите възможни начина, но в крайна сметка празнуващият тим след края му бе този на Ботев.

Домакините очаквано стартираха по-агресивно мача, направиха няколко опасни атаки и търсеха гола доста повече от своя съперник.

Така може би логично се стигна до 34-ата минута, в която груба грешка на току що влезлият Ничев позволи на Давид Кики да излезе сам срещу вратаря на врачани и с хубав прехвърлящ удар успя да отркрие резултата.

1:0 за Монтана бе резултат, който спасяваше тима, но радостта бе твърде кратка.

Само четири минути по-късно опитният Атанас Зехиров отправи дълъг пас по въздуха, който Дориан Бабунски отлично овладя, освободи се от бранител и изравни резултата.

През втората част на стадион "Огоста" имаше истинска битка, като логично по-настоятелните действия в атака бяха дело на Монтана.

Домакините имаха претенции за дузпа, а за няколко минути в средата на втората част имаха няколко страхотни положения, но вратарят Красимир Костов бе големият спасител за Враца.

В крайна сметка мачът за върши при резултат 1:1, което праща Враца на бараж, а Монтана във Втора лига.

Отново правим уточнението, че във вторник ще се решава дали да има изпадащи.

По същото време протоколен мач само за честта си играеха Славия и Етър.

Вече изпадналият тим на гостите изглеждаше по-мотивиран и с голове на Кольо Станев и Преслав Боруков успя да стигне до успеха с 2:0.

За Славия това бе последен мач за сезона, а Етър с нетърпение ще чака датата 25 май.

Тогава специалната комисия заседава, като не е изключено като компромисен вариант Монтана и Ботев (Враца) да бъдат спасени, а Етър като последен в класирането да бъде принуден да играе бараж срещу Септември (София).