Манчестър Юнайтед претърпя нова загуба срещу един от големите си съперници в исторически план само в рамките на няколко дни.

След тежкото 0:4 от Ливърпул през седмицата, сега "червените дяволи" паднаха и с 1:3 от Арсенал в мач, който освен историческо дерби, бе и директен сблъсък за място в Шампионска лига.

А след днешния резултат изглежда Мачестър Юнайтед се отдалечава от тази своя цел, заемайки шестото място с 54 точки. На заветното четвърто място е именно Арсенал, който има шест точки пред Юнайтед, а и мач по-малко на сметката си.

Кошмарният сезон на "червените дяволи" изглежда ще се превърне в истинска катастрофа.

Днес още във втората минута двойката централни бранителите на гостите действа доста неадекватно и не успя да изчисти едно наглед лесно центриране, а секунди по-късно топката се оказа на метри от вратата, където Нуно Тавареш отбеляза за 1:0.

Двата тима направиха страхотна първа част с много удари и положения. Арсенал направи няколко пропуска, Манчестър Юнайтед нацели греда след далечен удар, а реферът и системата ВАР странно подминаха очевидна игра с ръка в наказателното поле на "артилеристите", която поне в реално време изглеждаше като сигурна дузпа.

Малко по-късно се наложиха нови намеси на ВАР, когато Арсенал стигна до вотир гол чрез Нкетиа. Попадението му бе отменено правилно заради засада, но пък се оказа, че преди топката да стгине до него, срещу съотборника му Букайо Сака е било извършено нарушение.

Така потърпевшият Сака застана зад топката и направи резултата 2:0.

Но Манчестър Юнайтед бързо се върна в мача, след като Кристиано Роналдо вкара своя гол №100 във Висшата лига.

Единственият играч в историята, който има трицифрен брой голове в елитните дивизии на Англия и Испания, а португалецът го направи само дни след огромната трагедия и загуба на едно от новородените си близнаци.

Дали поради таз ипричина или заради треньорско решение, Роналдо не застана зад топката в 57-ата минута, когато Манчестър Юнайтед получи право да изпълни дузпа, с която да изравни резултата.

Зад топката застана Бруно Фернандеш, който изпълни безобразно дузпата, а ударът му се отби от външната част на гредата и излезе в аут.

Отменен гол на Роналдо след нова намеса на ВАР минути по-късно сякаш съвсем отчая "червените дяволи", а точка на спора сложи Гранит Джака в 71-ата минута, когато с хубав удар от дистанция оформи крайното 3:1.

Снимка: Getty images