Автогол на бившия играч на Лудогорец Хосе Паломино бе ключов за победа на Интер над Аталанта с 3:2 при супер дерби на стадиона в Бергамо.

"Нерадзурите" спечелиха шести мач в последните седем кръга и така завършиха много силно годината си, като предстои паузата в Серия "А" заради световното първенство в Катар.

Паломино, който игра в Лудогорец през сезон 2016/17 година, си отбеляза автогол с глава след центриране в 61-ата минута, за да направи резултата 3:1 за Интер. 15-ина минути по-късно той се разписа и във вратата на съперника, но отборът му не успя да избегне загубата.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА В БЕРГАМО ТУК >>>

В края на месец юли аржентинският футболист даде положителен резултат за забранения препарат Клостебол Метаболита. Правата му бяха спрени, но след това бе оправдан. Днешният мач бе първият му след наказанието.

Преди головете му Един Джеко вкара два пъти за "нерадзурите", а Адемола Лукман отбеляза дузпа за бергамаските. Така Аталанта загуби трето поредно домакинство за първи път от 2017 година, като преди това падна също от Лацио и Наполи.

Интер на Симоне Индзаги се изкачи до четвъртата позиция с 30 точки, колкото имат още третия Милан и втория Лацио с по изигран мач по-малко. Аталанта е шести с 27 точки, на една зад петия Ювентус.