Беларус спечели с 1:0 гостуването си на Люксембург и изненадващо поведе в група 3 на Лига "С" на Лигата на нациите, където са и националите на България, които играят малко по-късно днес срещу Северна Ирландия в Пловдив.

Така след два мача беларуските футболисти са с 4 точки, след като направиха 0:0 с българите в първия кръг.

Днес те не бяха фаворити срещу селекцията на Люксембург, като домакините през повечето време бяха по-настоятелни от съперника, ала така и не успяха да превърнат минималното си превъзходство в гол.

Разликата дойде 14 минути преди края, когато Валери Громико вкара победния гол за гостите с красив изстрел от дъгата на наказателното поле за 1:0. Бившият защитник на ЦСКА Енес Махмутович просто изгледа ситуацията отблизо.

След почивката в игра за Люксембург влезе и новото попълнение на ЦСКА Мика Пинто.

За Беларус това бе първа победа от ноември миналата година насам. В последните си пет мача страната не просто нямаше успех, а не успяваше и да вкара гол.

Люксембург е на последното място без точка след два мача, тъй като отстъпи с 0:2 на Северна Ирландия преди няколко дни.