Мачът между Пари Сен Жермен и Истанбул Башакшехир, който бе прекъснат през първото полувреме, след като четвъртия съдия Себастиaн Колческу нарече "негър" един от помощниците на турския тим, ще се доиграе днес, но с различна съдийска бригада. Срещата на "Парк де Пренс" в Париж ще бъде възобновена в 14-ата минута, като това ще се случи в 19:55 часа българско време.

Главен съдия днес ще бъде Дани Маккели от Нидерландия.

Колческу се защити, заявявайки, че е използвал думата "negru", която на румънски означава тъмнокож човек.

Репликата му към главния съдия Овидиу Хацеган, че трябва да изгони "черния" ("ala negru"), обаче вбеси Демба Ба, който бе на резервната скамейка на Истанбул Башакшехир, както и Пиер Уебо, който реално бе изгоненият в ситуацията. Колческу бе категоричен, че не е расист.

Двата отбора е трябвало да излязат обратно на терена, хванати ръка за ръка, показвайки единството си в борбата с расизма, н очаст от играчите на турския шампион не са пожелали да се върнат на игрището снощи.