ЦСКА (Москва) се прости с мечтата си да играе елиминации в Шампионска лига след домакинска загуба от чешкия Виктория (Пилзен) с 1:2.

Руснаците водеха с 1:0 на полувремето, но с голове на Роман Прохазка и Лукаш Хейда гостите оформиха пълен обрат.

Прохазка, който доскоро игра в Левски и се обясни на "сините" феновете в любов, сега отчая московския ЦСКА, въпреки че изпусна дузпа в края на първото полувреме. ЦСКА поведе с точно изпълнена такава от Влашич още в 10-та минута.

Двата отбора се изравниха с по 4 точки и в момента ги разделя головата разлика.

В последния кръг Прохазка и компания приемат Рома, а московчани гостуват на актуалния шампион Реал (Мадрид). Днешните съперници от Москва ще се борят за място в Лига Европа през февруари.

В другия ранен мач Аякс с лекота победи АЕК (Атина) като гост с 2:0 и се класира за първи път в елиминациите от 12 години.

Холандците доминираха в хода на целия мач, но трябваше да чакат до 68-та минута за пъряи гол. Той бе дело на Душан Тадич от дузпа след нарушение и червен картон на Ливая от домакините.

Само четири минути по-късно сърбинът отново се разписа и донесе голямата радост за Аякс, който вече има 11 точки в актива си - с една повече от Байерн, който приема Бенфика в късните мачове.

Срещата бе белязана от грозни сцени, породени от гръцките фенове.