Холандският шампион ПСВ (Айндховен) и Тотнъм завършиха наравно 2:2 в мач от група "В" на Шампионска лига.

Двата тима изиграха интересен мач, в който Тотнъм доминираше почти през цялото време, но наивно изпусна победата.

"Шпорите" успяха да обърнат своя съперник, но няколко пропуска им попречиха окончателно да затворят мача докато водеха с 2:1.

Това им струва скъпо, защото 10 минути преди края вратарят Юго Лорис си изкара червен картон, от който холандците успяха да се възползват.

Гостите от Лондон започнаха по-добре срещата, като имаха няколко добри положения, най-чистото от тях пред Хари Кейн, който уцели гредата с глава.

Тимът на ПСВ от своя страна разчиташе предимно на контраатаки чрез бързите си флангови футболисти и това даде резултат след половин час игра.

Ървин Лосано открадна топката след грешка в центъра на английската отбрана, напредна и стреля, а с помощта на рикошет ударът му прехвърли вратаря за 1:0.

Снимка: АР/БТА

След попадението Тотнъм продължи да е по-активният тим, а гол на Санчес бе отменен заради намиращия се в засада Хари Кейн. Странно решение, защото нападателят нямаше пряко влияние върху играта.

Логичното все пак се случи в 39-ата минута. Трипиър намери Лукас Моура и бразилецът успя да изравни. Както и при гола на ПСВ, топката отново влезе във вратата с помощта на рикошет.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

След почивката ситуацията на терена не се промени и английският тим бе далеч по-добър от своя съперник.

Само 10 минути след началото на втората част "шпорите" стигнаха до пълен обрат, а точен бе Хари Кейн, който вкара седмия си гол през сезона.

Нападателят отбеляза след брилянтно центриране на Кристиан Ериксен.

Последваха нови добри ситуации за Тотнъм. Удар с глава на Кейн бе спасен от холандския вратар, а хубав шут на Ламела нацели гредата.

Така се стигна до 78-ата минута, когато сякаш от нищото Лосано отново се измъкна от отбраната и бе фаулиран от скочилия му на шпагат Юго Лорис.

Съдията не се поколеба и за миг и изгони вратаря на Тотнъм.

Последвалият пряк свободен удар бе изпълнен чудесно, но влезлият като резерва Мишел Ворм изби.

Останали с човек повече, холандците опитаха финален натиск, който даде резултат в 88-ата минута, когато нападателят Люк Де Йонг успя да изравни.

Така двата тима поделиха точки, единствени за тях от началото на турнира.

В другия ранен мач за вечерта, белгийският Брюж и Монако завършиха наравно 1:1.