Байерн постигна втората си победа в груповата фаза на Шампионска лига след успех с 2:0 при гостуването си на АЕК Атина.

Така след три кръга баварците вече имат седем точки и са лидер в групата си, в която са още Аякс и Бенфика.

Първото полувреме в Атина бе много скучно, но гостите си решиха мача в рамките на три минути, след като часовникът отчете час игра.

Автори на головете бяха Хави Мартинес в 61-а минута и Робърт Левандовски две минути по-късно.

Гърците остават без спечелена точка и почти сигурно няма да се докопат до третото място, което дава право на участие в елиминациите на Лига Европа.

В друга среща, която се игра по-същото време, Йънг Бойс и Валенсия завършиха наравно 1:1 в Швейцария.

Точни бяха Мичи Батшуайи за гостите в 26-а минута и Гийом Оаро са домакините в 55-а от дузпа.