Локомотив Пловдив победи Хебър Пазарджик с 2:1 на националния стадион "Васил Левски" в среща от 18-ия кръг на българския футболен шампионат.

Регионалното дерби се игра в София, тъй като там домакинства новака в родния футбол, но за втори път през сезона победата отиде за по-опитния и именит отбор от двата. През есента резултатът бе същият, а и до голяма степен развоят.

Локо на Александър Томаш прекъсна серията си от четири поредни мача без победа, които включваха равенства срещу Левски и Пирин, както и скорошните загуби срещу ЦСКА и Лудогорец. Така пловдивчани се изкачват поне временно до четвъртата позиция с актив от 33 точки, задминавайки Славия, който е с изигран мач по-малко.

За Хебър на Владимир Манчев мачът е пети пореден без победа, като в този период тимът спечели две точки. Продължава да се намира на предпоследната 15-а позиция с 12 точки, колкото има и 14-ият Пирин.

Мачът днес беше много динамичен и се игра учудващо много футбол за българските стандарти без почти никакво накъсване на играта. Локомотив поведе след половин час игра, когато след дълго подаване към Евандро, той спря топката за Ивайло Димитров и нападателят с прякор Косъма реализира с прецизен далечен изстрел по земя. Това беше първият му гол от 7 май, когато вкара на Арда.

Хебър успя да изравни резултата в 55-ата минута, когато Венсан Марсел получи в наказателното поле и пусна успореден на вратата пас към Ивайло Михайлов. Последният вкара от лесна позиция за 1:1.

В 63-ата минута Локомотив стигна до победен гол, когато Джовани Маркес стреля от границата на наказателното поле, получи се рикошет в бранител и това затрудни вратаря Петър Дебърлиев, който не успя да спаси топката, въпреки че тя бе в обсега му.

Победата бе заслужена за Локомотив, тъй като тимът освен тези положения имаше и други, като на два пъти уцели рамката на вратата. Хебър обаче изпусна също не малко шансове за още попадения.