Лудогорец победи пловдивския Локомотив с 2:1 в дербито на кръга в Първа лига.

С ценния успех разградчани успяха да увеличат преднината си на върха на 9 точки, което е огромна крачка към мечтаната девета титла на тима.

И двата отбора обаче заслужават поздравления за мача, който изиграха. Очакванията за страхотен двубой бяха оправдани, като Лудогорец и Локомотив показаха защо заемат челните две места в таблицата.

Спокойно можем да каже, че първите 45 минути в Разград бяха най-добрите от началото на сезона в Първа лига.

Двата тима играеха открито, атакуваха се непрестанно, а това доведе и до три гола в рамките на половин час.

Резултатът откриха гостите в 11-ата минута, при това напълно заслужено. Пловдивчани започнаха мача смело и агресивно, а това видимо изненада домакините.

Последваха няколко опасни атаки, а при една от тях Ален Ожбол технично насочи топката в долния ъгъл на Пламен Илиев, хвърляйки в екстаз многобройната гостуваща агитка.

Снимка: BulFoto

В рамките на тези вихрени начални минути, Пламен Илиев на два пъти с блестящи намеси трябваше да спасява вратата си.

Лудогорец обаче се събуди след гола и отговори бързо.

Топката се озова в звездата Марселиньо след заучено изпълнение на корнер, а бразилецът с прекрасен удар я прати във вратата на Луков - 1:1.

Последваха още няколко чудесни положения, а при най-чистото от тях Диниш Алмейда уцели напречната греда от няколко метра. Лудогорец извади огромен късмет във въпросната ситуация, а две минути по-късно вече празнуваше втория си гол.

Кошмарна грешка на Томашевич, който върна нескопосано топката към вратаря си. Там дебнеше Кешеру, който я открадна и предостави на Лукоки, а крилото нямаше какво друго да стори освен да я прати във вратата.

Втората част в Разград бе далеч по-спокойна, поне откъм голови положения.

Иначе нервите изобилстваха. Имаше много нерви, нарушения и разправии, но всичко това бе добре за Лудогорец.

Шампионите умно доиграха мача и парираха множеството опити за атака на Локомотив.

В края Моци можеше да реши всичко с трети гол, но той бе отменен заради засада, макар такава да нямаше.

Така разградчани увеличиха преднината си на върха на 9 точки пред днешния си съперник, който е на второто място. След седмица за шампионите предстои важно гостуване на ЦСКА в София, а победа на "Българска армия" може доста рано да сложи край на интригата за титлата.