Испанският Виляреал е последният участник в елиминациите на Шампионска лига.

"Жълтата подводница" победи Аталанта с 3:2 в директният сблъсък за второто място в група "F", който трябваше да се играе вчера, но бе отложен заради неспирния сняг над Бергамо.

Днес сняг нямаше, но и домакините от Аталанта не успяха да се доберат до задължителната победа, която преследваха, за да достигнат до трети пореден път до елиминациите на Шампионска лига.

Там за първи път от 12 години пък ще играе носителят на Лига Европа - Виляреал.

Домакините все пак напуснаха надпреварата със стил, като спазиха традицията да участват в луди и вълнуващи мачове, изпълнение с голове, какъвто бе и този днес.

Но през първата част всичко за бергамаските се обърка, защото те атакуваха, а чрез контраатаките си Виляреал успя да достигне до две попадения.

Още в третат минута брутална грешка в центъра позволи на Данжума да се откъсне сам срещу вратаря и той откри в полза на Виляреал. До края на полувремето пък Етиен Капу удвои.

Кошамрът за Аталанта стана пълен, когато в първите минути на второто полувреме Виляреал успя да поведе с 3:0 чрез нов гол на Данжума, а в този момент интригата изглежда нямаше.

Аталанта обаче тотално отказа да се предаде и изигра последни около 40 минути, които заслужават поздравеления.

Бергамаските върнаха два гола чрез Сапата и Малиновский, уцелиха и още три греди, но просто съдбата не им бе отредила чудо днес.

Така Виляреал е 16-ият тим, който в понеделник ще бъде в жребия за осминафиналите на Шампионска лига.