Ботев (Враца) нанесе трета последователна загуба на Локомотив (София) и след 2:1 у дома взе доста важни три точки в борбата си за по-горно класиране и съответно спасение в родния футболен елит. Врачани от своя страна прекъснаха поредицата си от шест поредни мача без победа.

Даниел Генов даде аванс на домакините, откривайки резултата срещу бившия си отбор след малко повече от 20 минути футбол. Той бе точен с хубав удар от границата на наказателното поле, а до почивката въпреки опитите на "железничарите" да изравнят, в крайна сметка те допуснаха още един гол във вратата си.

Това се случи седем минути преди почивката, когато Алан Диас игра с ръка в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, от която Браян Переа удвои аванс на местния тим - 2:0.

Втората част започна така, както завърши първата - с дузпа, но този път в полза на "червено-черните". Карлос Франса бе фаулиран от Красимир Костов в наказателното поле, а от бялата точка Димо Бакалов не пропусна и така намали до 2:1 в 54-ата минута.

Двата тима удариха и по една греда - Красимир Милошев стори това за Локо, а Момчил Цветанов за Ботев (Враца), като в крайна сметка повече голове на стадион "Христо Ботев" нямаше.

Ботев вече е единадесети с 28 точки и е точно под чертата на опасната зона, докато Локо (София) е девети с 37 точки.